Микола Варення

Варення Микола Романович


Дата народження: 07.11.1917
Дата смерті: 23.06.2001
Місто: Івано-Франківськ
Жанри: Живопис, графіка

ПРО МИТЦЯ

Народився Микола Варення на Луганщині, в селі Калинове. Дитинство художника було нелегким. Першу професію він здобував у Кадіївському гірничому технікумі, та потяг до мистецтва заставив його отримувати перші уроки в образотворчій студії.
В 1936 році Варення поступає на навчання в Одеське державне художнє училище. Там його вчителями стають художники Буковецький та Бернадський.
Друга світова війна застає М. Варенню в стінах училища, і з останнього курсу він іде на фронт. Війна стала для нього ще одною школою життя і творчості. Упродовж війни простим олівцем на папері художник створює неперевершені по емоційному навантаженні і по історичній цінності замальовки, портрети своїх побратимів. В таких умовах гартувалася його майстерність.
У 1961 році Микола Романович переїхав на проживання в Івано-Франківськ, де продовжив педагогічну і творчу роботу, а також став директором Дитячої художньої школи. Там викладав малюнок, живопис, композицію.
З 1958 року Микола Варення став постійним членом правління обласного відділення Спілки художників, не раз обирався головою творчої секції та головою художньої ради, а в 1974-1976 роках працював на посаді голови правління Івано-Франківської організації Спілки художників України.
Впродовж всього часу художник не припиняв своєї творчої роботи, створюючи епічні полотна з сюжетами історії краю, з образами людей, оспівуючи їхню красу, та красу їхньої праці, збираючи витвори їхніх рук у прекрасні натюрморти, величну природу Карпат. Подорожі за кордон (в Болгарію, Румунію, Італію, Францію, Іспанію, Грецію, Монако, Туреччину, Іран, Індію, Кубу) збагатили його творчість краєвидами інших куточків нашої планети.
В 1987 році Миколі Романовичу Варення було присвоєне почесне звання Заслуженого художника України, а в 1993 році Заслуженого художника Варенню запросили на посаду доцента художнього факультету Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника для викладання студентам усіх курсів живопису та рисунку. Твори художника зберігаються в багатьох музеях, галереях та приватних колекціях Івано-Франківська, Коломиї, Львова, Дніпра, Києва, а також в Польщі, Чехії, Канади, США, Англії, Фінляндії, Японії.

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б