Ігор Янович

Янович Ігор Анатолійович


Дата народження: 30.06.1944
Дата смерті: 28.12.2023

Місто: Київ
Жанри: Живопис, графіка

ПРО МИТЦЯ

Ігор Янович – український художник, чий творчий доробок включає живописні та графічні твори у таких стилях як монументалізм та абстракціонізм.
Народився Ігор у місті Київ. Художній фах отримав у Львові, в стінах Інституту прикладного та декоративного мистецтва (сьогодні Львівська Національна Академія Мистецтв) на кафедрі кераміки. У 1971 році виконав дипломну роботу – декоративне оформлення інтер’єру готелю “Інтурист”. Із 1986 року – член Національної Спілки Художників України. З 1988 року працював з об’єднанням “Експрес-Авангард” при Фонді культури. Протягом 1988-1991 років брав участь у виставках в Україні та за кордоном.
У 2003 та 2006 роках отримав премії Міжнародного трієнале живопису Єврокарпатського регіону “Срібний квадрат”.
Ігор віднайшов свій неповторний авторський стиль в абстракції. Полотна митця – це втеча від банальності у світ емоцій і фантазій. Самовираження митця через полотна унікальне: у кожній формі, створеній впевненим і виваженим рухом, закарбований момент.
Вдивляючись в багатошарові глибокі марення, передані на полотно Ігорем Яновичем, стає очевидно, що за ними стоїть ціла філософська система. Фактура полотен сприяє органічній єдності з навколишнім світом – вони, неначе, оживають, випромінюють світло та постійно змінюють свої характеристики. Виміри цих процесів практично безмежні: від космічних і земних – до внутрішнього світу конкретної людини.
Ігор – учасник понад 70 зарубіжних та міжнародних проєктів, автор 25 персональних експозицій в Україні, Польщі, Австрії та Німеччині. Жив та працював у Львові.

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б