Томас Пікен

Томас Пікен Ешбертон


Дата народження: прибл. 1818
Дата смерті: 23.01.1891
Місто: Лондон
Жанр: Літографія

ПРО МИТЦЯ

Томас Ешбертон Пікен – професійно відомий за підписом “T. Picken”, був акварелістом, гравером і літографом шотландського походження. Народився близько 1818 року в Говані, Глазго, у сім’ї письменника Ендрю Пікена.
Томас цілковито присвятив своє життя літографській справі. У 1834 р. разом з братом Ендрю, в шістнадцятирічному віці розпочав навчання у Лондонській компанії “Day and Haghe” та пропрацював у її стінах аж до кінця своєї кар’єри. Ймовірно, однією з найперших публікацій Пікена була його літографія “Руйнування обох палат парламенту” (1834).
Літографічна фірма Day&Haghe, широко відома в ранньо-вікторіанському Лондоні, заснована Вільямом Дейєм старшим – літографом і художником-акварелістом у партнерстві з Луїсом Хеґе. Фірма друкувала літографії на різноманітні теми, включаючи сцени полювання, топографічні види та жанрові зображення. Їх робота в ті часи вирізнялася надзвичайною технічною майстерністю, тож досягла особливої ​​популярності в торгівлі на території Англії. У 1837 році фірмі було надано статус «Літографів королеви Вікторії та вдовуючої королеви, королеви Аделаїди». Вільям Дей-старший помер у 1845 році, залишивши бізнес у руках свого сина Вільяма Дея-молодшого, відтоді компанія отримала назву Day&Son.
Біографія Томаса Пікена не зберегла, ніяких доказів його подорожей за кордон, проте це не завадило йому залишити у своєму творчому доробку багато літографій, що зображують різні куточки світу. У цьому йому допомагали акварельні та графічні етюди авторства інших художників. Спеціалізувався він на деталізованих зображеннях пейзажів, архітектури, воєнних сюжетів та кораблів. Дякуючи майстерності Пінкена, до наших часів дійшли літографії що майстерно ілюструють життя XIX ст., наприклад, зображення пароплава SS Great Eastern – що до кінця століття був найбільшим металевим кораблем світу і прокладання першого трансатлантичного телеграфного кабеля, що служив для забезпечення зв’язку між континентами, також ілюстровані книги, альбоми, самостійні графічні аркуші. Зараз його літографії знаходяться в багатьох колекціях, включаючи Royal Collection Trust, колекцію Бібліотеки Конгресу та колекцію Королівської академії.

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б