Абрагам Гогенберг

Гогенберг Абрагам


Дата народження: 1578
Дата смерті: 1653
Місто: Кельн
Жанри: Графіка

ПРО МИТЦЯ

Німецький художник, гравер і видавець Абрагам Гогенберг народився в Кельні у в сім’ї фламандського графіка та картографа Франца Гогенберга. Був одним із шести дітей від його другого шлюбу з Агнес Ломар. Точна дата народження художника невідома, проте прийнято вважати що він народився у 1578 році, адже після смерті батька у 1590 р. уже вів самостійну активну творчу діяльність. Абрагам рано перейняв батьківський фах, йому ще не було і двадцяти, коли він почав керувати батьківською майстернею.
Фірмовим стилем батька було прагнення документальності і точне відтворення деталей, що відіб’ється і на графічній спадщині сина. Франц Гогенберг увійшов в історію завдяки створенню першого в історії картографії атласу – “Theatrum Orbis Terrarum” (“Театр Земного Кола”), що вийшов друком у 1570 році. На замовлення
Авраама Ортеліуса, Франц Гогенберг створив графічні зображення, перших чотирьох томів цієї пам’ятки європейської картографії XVI століття.
Атлас мав великий успіх і став стимулом для видання у 1572 р. “Civitates Orbis Terrarum” (“Атласу міст земного світу”). Видання містить реалістичні панорами міст з висоти пташиного польоту та карти, що показували великі міста всього світу. Гравюри виконано за малюнками художника та рисувальника Георга Хуфнагеля та виготовлено Гогенбергами на замовлення Георга Брауна. Свого часу видання стало вершиною досягнень науки і високого мистецтва майстрів графіки: карти розфарбовано вручну, витончено оформлено титульні листи, сторінки і обкладинки оздоблені складними декоративними елементами у стилі фламандської гравюри.
В зв’язку з руйнуваннями в містах Європи, що відбулися в період Тридцятирічної війни, гравюри є безцінним джерелом інформації про міську забудову в середньовічній Європі.
Після смерті Франца Гогенберга друкарські кліше атласу залишилися у Кельні, у власності Абрагама Гогенберга, багато з них належать і його авторству. Наприклад, гравюра виконана за малюнком панорами Львова кінця ХVI – початку ХVII століття роботи Ауреліо Пассаротті.
До нашого часу дійшло небагато відомостей про обставини його життя, проте більше відомо про його творчий доробок. У 1599 році були опубліковані історичні аркуші авторство Абрагама, такі як “Облога Шенкеншанца” іспанцями в квітні 1599 року (“Fortalicium Schenckianum”).
У 1608 році у міських документах Абрагама було записано “майстром малярського цеху”, та зазначено адресу вулиця: “Under Helmschläger im gülden Ring” (Mіж ковалями шоломів на золотому кільці).
Після 1609 р. з’являється його гравюра на міді, мапа околиць міста Кельн, що детально зображує межі земельних володінь селянських громад і селянських банків. Зображення також включало в себе вражаючі міські будівлі та вулиці, зокрема вітряк Стоммелер, побудований у 1503 році, який сьогодні визнаний пам’яткою архітектури.
У 1846 році Йоганн Якоб Мерло знайшов картину зі святою Францискою в 14 сценах з її життя, яка має підпис “Abraham Hogenbergius von Cöln” (1608).

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б