Одо Добровольський

Добровольський Одо (Оттон)


Дата народження: 1883
Дата смерті: 1917
Місто: Львів
Жанри: Графіка

ПРО МИТЦЯ

Добровольський Одо (Оттон) – український художник польсько-німецького походження. В основному відомий як графік, аквареліст, майстер пастелі та літографії. Народився у родині австрійського урядника намісництва Галичини-Лодомерії Юзефа Добровольського та Євгенії Віттіх. Очевидно, отримав ім’я на честь першого імператора Священної Римської імперії Оттона Великого.
Закінчив гімназію у Львові. У середині 1900-х навчався у Краківській Академії образотворчих мистецтв. У 1908–1909 роках, дякуючи підтримці художника Яна Стики, перебував у Парижі, а потім, коротко, у Мюнхені. Після повернення до Львова у 1909–1910 роках, виконав олійне декоративне панно для цукерні Ґабріели Запольської, відомої драматургині та акторки, яскравої представниці львівського бомонду.
Під час І Світової війни, в роки російської окупації створив серію з 10-ти літографій під назвою “Львів”, які стали дуже популярними.
У червні 1915 року, під час відступу росіян, вирушив до Києва, де, за невизначених обставин, помер у 1917 році у віці 34-х років.
До спадщини художника належать численні міські пейзажі – види та окремі куточки Львова і Парижа, а також портрети, інтер’єрні зарисовки, зображення природи. Твори автора зберігаються у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького, а також у Національному музеї в Кракові, Національній бібліотеці у Варшаві, Єврейському історичному інституті у Варшаві та у приватних колекціях.

 

 

 

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б