Карл Ауер

Ауер Карл


Дата народження: 1818
Дата смерті: 1859
Місто: Львів
Жанри: Графіка

ПРО МИТЦЯ

Карл Ауер народився в Празі, проходив навчання у Віденській академії мистецтв. Після цього, у 1830-х роках, він прибув до Львова на запрошення Петра Піллера, власника літографічної майстерні. Молодий, завзятий і працьовитий чеський літограф Карл Ауер починає працювати у літографічному відділі при друкарні відомих львівських видавців Йозефа і Петра Піллерів.
Його перші відомі літографічні роботи у Львові датовані 1837 роком. У 1837-1838 з-під літографських пресів майстерні Петра Піллера виходить третій серійний альбом “Галичина в картинах, або галерея літографованих видів околиць і найвидатніших пам’яток в Галичині” авторства Карла Ауера. Серія складалася з 48-ми літографічних гравюр, виданих окремими дванадцятьма зошитами-теками по 4 графічних листи.
Там же, у майстерні Піллера, побачили світ і Ауерові види львівської Ратуші, монастиря і костела бенедиктинок, львівської стрільниці — садиби львівського Стрілецького братства, ярмарку під Собором Святого Юра, Піскової гори з рештками Високого Замку, змальовані автором з вежі ратуші, та інших високих споруд міста.
Основою робіт автора, стали натурні замальовки, які він робив під час знайомства з Галичиною, вишукуючи природні та архітектурні мотиви.
Окрім пейзажів та архітектури, у творчій спадщині Карла Ауера є своєрідна літографічна портретна галерея видатних людей Галичини першої половини 19 ст. та історичних особистостей: поета Адама Міцкевича, драматурга, творця польської комедії Олександра Фредра, поета Вінцентія Поля, та письменника Юзефа-Ігнація Крашевського, літератора Теофіла Ленартовича і поета Богдана-Юзефа Залеського.
Карл понад 20 років творив у Львові та на теренах Галичини, створивши вишукані, чіткі літографії архітектури, перспективи вулиць Львова та його околиць. Він майстерно відображав побут мешканців Галичини, що стало історичним камінням для сьогодення.

 

 

 

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б