Джерард Вальк

Вальк Джерард


Дата народження: 30.09.1652
Дата смерті: 21.10.1726
Місто: Амстердам
Жанри: Графіка

ПРО МИТЦЯ

Джерард Вальк – нідерландський гравер, видавець і картограф. Народився в Амстердамі 30 вересня у родині амстердамського срібника. Він був учнем Авраама Блутелінга, згодом став його помічником. Вони переїхали до Лондона, де Вальк працював з різними продавцями карт та друкованих видань. Пізніше Джерард одружився з сестрою Авраама, Марією Блотелінг, у Лондоні. В цьому місті у 1675 році народився його син і наступник Леонард.
Після повернення до Амстердама в 1687 році він заснував власний бізнес, часто працюючи разом з Петрусом Шенком.
Сімейна фірма Валька була однією із найповажніших і найстаріших виробників глобусів і карт у Європі.
У 1700 році Джерард переніс своє підприємство в амстердамський магазин, який раніше належав Йокоду Гондіусу. Невдовзі після цього автор випустив першу пару глобусів під своїм іменем. Незабаром глобуси набули велике визнання, були випущені різними тиражами та дюймами в діаметрі. Невдовзі родина захопила фактичну монополію на світовому ринку.
Джерард Вальк та Петрус Шенк користувалися великою славою як продавці та художники серед торговців мистецтвом і гравюрами в усій Європі.
Окрім глобусів, щойно зібраних з найновішої географічної та астрономічної інформації, він публікував теоретичні праці з астрономії, що були дуже популярними протягом XVIII століття.
Після смерті Джерарда у 1726 році бізнес перейшов до рук його сина Леонарда. Коли Леонард помер у 1746 році виробництво глобусів деякий час тривало під керівництвом вдови – Марії Вальк. Того ж року в каталозі компанії була оприлюднена пара 12-дюймових настільних глобусів вартістю 33 гульдени. Це була величезна сума, яка вказувала на роль глобусів як справжніх предметів розкоші, призначених для інтелектуально витонченої та культурно вишуканої еліти.

 

 

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б