Володимир Овсійчук

Овсійчук Володимир Антонович


Дата народження: 28.07.1924
Дата смерті: 26.07.2016
Місто: Львів
Жанри: Живопис

ПРО МИТЦЯ

Овсійчук Володимир – український мистецтвознавець, педагог. Заслужений діяч мистецтв України. Доктор мистецтвознавства, професор кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Член спеціалізованих Вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій. Завідувач відділу мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка та академічної премії імені Івана Франка. Член-кореспондент Академії мистецтв України. Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів та ювілейною медаллю «20 років незалежності України».
Народився 28 липня в селі Малий Скнит Славутського району Хмельницької області. Малим хлопчиною пережив одну з найбільших трагедій, якої зазнав український народ – голодомор. Не оминула юнака реальність воєнного буття. 1 лютого 1944 року разом з батьком покликали в регулярну армію, де неодноразово отримав поранення.
Після війни з відчайдушністю взявся до навчання та вступив до Київського театрального інституту.
Пізніше навчався у Ленінградській академії мистецтв, де він хотів відвідати усі пам’ятні місця, пов’язані із життям і творчістю Тараса Шевченка. Кобзар усвідомлювався як духовне божество і можливість пізнати середовище його буття викликало душевний трепет. Це емоційне піднесення важко було подолати, однак виснаження та постійне голодування привело його назад до рідної домівки.
У 1947 році Володимир вирушає до Львова, щоб стати студентом історичного факультету Львівського університету.
Захоплення мистецтвом не давало спокою. Широке тло історичних процесів не загасило тяги до пізнання, а ще більше розпалювало цікавість.
На п’ятому курсі він стає офіційним працівником картинної галереї, а з 1 лютого 1952 року одержав посаду молодшого наукового співробітника. Через рік його призначили завідувачем відділом західноєвропейського мистецтва.
Згодом, у Ермітажі, автор здобуває диплом реставратора високої кваліфікації.
У 1953 році Володимир поєднав музейну роботу з викладацькою діяльністю в художньому училищі імені Івана Труша.
У 1966 році захистив кандидатську дисертацію присвячену дослідженню мистецької культури Галичини. Працював у Львівській галереї мистецтв, а також займався реставрацією Олеського замку.
У 1989 році у москві захищає докторську дисертацію на тему: «Українське мистецтво другої половини XVI — першої половини XVII ст. Гуманістичні та визвольні ідеї».
У 1992 році побував у Римі з групою студентів художнього інституту. Після цієї подорожі, він познайомився з відомим українським художником Михайлом Морозом.
У його творчому доробку — понад 135 наукових праць, у тому числі 15 монографій.
30 серпня 2015 року в Національному університеті «Острозька академія» відкрили Центр мистецтвознавства академіка Володимира Овсійчука. Митець подарував університету 76 своїх полотен та прочитав першокурсникам інавгураційну лекцію.
Помер у Львові 26 липня 2016 року, не доживши двох днів до свого 92-го Дня народження. Похований на Личаківському цвинтарі.

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б