Петро Терещук

Терещук Петро Лаврентійович


Дата народження: 09.02.1875
Дата смерті: 14.08.1963
Місто: Відень
Жанри: Скульптура

ПРО МИТЦЯ

Народився в м. Вибудів на території сучасної Тернопільщини. Навчався у Школі мистецтв та ремесел (Університет прикладних мистецтв) у Відні (1893-1899). Викладав у навчальних закладах Чехії, після чого повернувся до Відня і почав кар’єру скульптора у співпраці з відомим майстром У. Ульріхом. Станкові та декоративні роботи митця характеризуються сентиментальністю жіночих та дитячих образів. Часто поєднував бронзу із слоновою кісткою, дотримуючись максимальної портретної схожості з моделями.
Розквітом творчості Терещука вважається період 1900-1920-х років.
Роботи виконував у стилі модерн або арт-деко. Працював із деревом, слоновою кісткою і бронзою, освоїв давньогрецьку хрисоелефантинну техніку (виготовлення скульптур із золота та слонової кістки). Виготовляв портретні скульптури, кабінетні скульптури малих форм, настільні лампи, побутові декоративні предмети, відзнаки-плакетки, кокарди, тощо. Відомо більше 250 творів Терещука. Інформація про них є в аукціонних каталогах по всьому світу.
У 1910-1911 роках у Лейпцигу пройшла персональна виставка робіт Терещука. Композицію «Богородиця з маленьким Ісусом, що грається з голубами» придбав імператор Франц Йосиф І.
Після закінчення Другої світової війни реставрував австрійські церкви, Золотий кабінет віденського Бельведеру, виконував барокові рами і скульптури сакрального змісту. Малював олійні пейзажі та жанрові картини австрійського сільського життя. Ще за життя твори Терещука стали всесвітньо відомими: експонувалися в усій Європі, у Північній та Південній Америці та Австралії.

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б