Василь Ярич

Ярич Василь Якимович


Дата народження: 29.09.1951
Місто: Львів
Жанри: Скульптура

ПРО МИТЦЯ

Ярич Василь – український скульптор, Заслужений діяч мистецтв України, Народний художник України, член Національної спілки художників України, член заснованого у Львові 1989 року Клубу українських митців.
Народився 29 вересня у селі Велика Тур’я в сім’ї сільського шевця. У 1979 році закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (Львівська Національна Академія Мистецтв), після навчання працював у Художньому фонді.
Автор працює зі станковою та монументальною скульптурою. Створює портрети та пластичні композиції, реалізовані в різних матеріалах: теракота, бронза, камінь та дерево.
Смисловою основою робіт Василя Ярича є внутрішній спокій. Художник відданий творчості, високим моральним принципам, він вбачає у мистецтві не функцію, а місію. Ярич не навантажує свої об’єкти додатковими ефектами, надаючи перевагу промовистості простоти.
Пластика скульптури Василя Ярича вражає своєю вишуканою нюансністю, живою гармонією статики і динаміки. Це приклад досконалого узагальнення і стилізації.
Василь Ярич є автором багатьох пам’ятників, однак варто виділити перший в Україні пам’ятника Михайлу Грушевському встановленого у м. Долині та відомого пам’ятника королю Данилу Галицькому на Галицькій площі у Львові.
У мистецькому доробку митця, також є і меморіальні таблиці, що знаходяться у Львові, Івано-Франківську та Стрию, а також ряд монументальних робіт зроблених у Франції.
Скульптор неодноразово відзначався нагородами та преміями: премія імені Тарасевичів всеукраїнського журналу «Образотворче мистецтво» за кращі скульптурні роботи, диплом і друга премія всеукраїнського трієнале скульптури в Києві та ін.
Ярич Василь – учасник багатьох персональних та групових виставок в Україні та за кордоном: Польща, Німеччина, США, Франція, Італія, Бельгія, Литва. Твори зберігаються у збірках художніх музеїв, а також у приватних колекціях України та багатьох країн світу.

 

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б