Ігор Копчик

Копчик Ігор Михайлович


Дата народження: 17.11.1945
Місто: Львів
Жанри: Скульптура

ПРО МИТЦЯ

Український скульптор та художник, член Спілки Художників України, засновник жанру рельєфної пластики на шкірі.
Народився художник 17 листопада. Зростав у селі Колодниці поблизу Львова в родині шевця.
У 1975 вступив у Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер — Львівська національна академія мистецтв), де до 1981 навчався на кафедрі декоративної кераміки.
Займатися тисненням шкіри автор розпочав не випадково. Побувавши на Косівщині, Ігор надихнувся тамтешніми виробами майстрів та розпочав вивчати пластичні можливості шкіри, згодом перейшовши до її тиснення. Також художник почав створював меблі з різноманітним барельєфами та декоративною різьбою.
До створення рельєфних композицій на шкірі, Копчик працював над скульптурою малих форм. Його перша персональна виставка відбулася у 1986 у Музеї народної архітектури та побуту у м. Львові. Відтоді художник провів понад 17 персональних виставок.
У 1996—1997 роках його пересувна експозиція була виставлена у німецьких містах — Мюнхені, Дрездені, Єні, Ґайдельберзі, Дармштадті, тощо.
Ця унікальна техніка поєднує одразу кілька ремесел: створення рельєфних композицій у м’якому матеріалі, ліплення з гіпсу та цементу, відливання з металу (ливарна техніка), тиснення на шкірі. Для кожної зі своїх робіт художник власноруч виготовляє оригінальне кліше з металу, яке і стає його інструментом. Через складність процесу, автор створює не більше кількох робіт на рік.
Його композиції наділені міфічних, історичних та біблійних сюжетів, котрі занурюють глядача у безмежний творчий світ художника. Пластика його робіт не має аналогів не лише на Батьківщині, а й у цілому світі.
Роботи художника знаходяться у колекціях музеїв США та Канади. Два твори авторства Ігоря Копчика були подаровані папі Римському Іванові Павлу ІІ на урочистостях з нагоди 400-річчя Берестейської унії у 1996 році.
Також серед власників його композицій — 42-ий президент США Білл Клінтон, 3-ій президент України Віктора Ющенка, а також константинопольський патріарх Варфоломій І.

 

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б