Сім вільних мистецтв і наук
РЕАЛІЗОВАНО
Вид: Графіка
Техніка: Офорт
Розмір: 40 * 30 cm
Розмір по рамі: 61 * 54 cm
Рік роботи: 2000
Тираж: 31/60
Автор: Іванов Сергій
Ще за часів Середньовіччя виникло поняття – “Семи вільних мистецтв і наук”, яке складалося з двох груп дисциплін – тривіума та квадривіума.
Тривіум включав в себе: граматику – вчення, яке являє собою вивчення словоутворення; риторику – завдяки якій людина повинна володіти красивою, структурованою промовою; та діалектику – основою якої є розвиток мислення, аналіз та філософія.
Квадривіум включав в себе точні науки: арифметику – вона вчить нас аналізувати числа, зв’язувати, будувати і виробляти з них більш складні дії; геометрію – яка вивчає простір, фігури, їх структуру і положення; астрологію – яка вивчає зірки та їх положення; та музику – яка не існує без розуміння математики, адже ноти – цифри.
Всі ці вчення виникли ще до нашої ери, та дійшли до наших днів, як окремі науки. Це базові знання, з якими знайомиться кожна людина. Вони допомагають у формуванні особистості, яка пізніше сама вирішить котрий шлях подальшого навчання обрати.
Сім вільних мистецтв і наук, відкриті для всіх хто знайде сили піднятись по довгих сходах вчення – протяжністю в усе життя. У філософії Луція Аннея Сенеки можна зустріти такий вислів: “Per aspera ad astra”, що в перекладі означає: «Через терни до зірок». Філософи, пророки, оратори – проходили цей нелегкий шлях до мудрості – крізь шквал критики, тиску та власної зневіри. Але все це гартує будь-яку особистість, яка прагне до самовдосконалення – приводячи її до глибокої істини.
мистецтво?
вул. Cтрийська 202, б