Юрій Чаришніков

Чаришніков Юрій


Дата народження: 04.01.1947
Дата смерті: 07.08.2022
Місто: Львів
Жанри: Графіка

ПРО МИТЦЯ

Юрій Чаришніков народився у Львові. У 1971 році закінчив Львівський поліграфічний інститут (сьогодні – Львівська Академія Друкарств). З його ім’ям пов’язані найбільші успіхи в книжковій графіці. Неодноразово був удостоєний вищих нагород на міжнародних конкурсах і виставках. Нагороджений Золотим знаком пошани комітету захисту прав людини ООН.
Одна з найдивовижніших сторінок творчості Юрія Чаришнікова – літографічна інтерпретація творів Миколи Гоголя – вийшла в 2008 році в Києві книга «М. Гоголь. Петербурзькі повісті» і стала сенсацією на Міжнародній книжковій виставці.
У 1991 року Юрій Чаришніков разом з дружиною і дітьми їде в США.
За роки проведені в еміграції Художник співпрацював з галереями та здобув шість золотих медалей міжнародних виставок серед яких премія «Золоте яблуко» в Братиславі, золотий знак Пошани ООН, гран-прі – «Золотий олівець» – конкурсу фантастичного малюнка в Голлівуді та інші.
Його роботи публікувалися в New York Times, а також в американських і європейських виданнях. Також твори автора експонувалися на 45 виставках в 20 країнах. Роботи Юрія зберігаються в Музеї сучасного мистецтва Koehl (Німеччина), Національний музей українського мистецтва (Львів), Національний художній музей (Київ).
«На мій погляд, робота в мистецтві без містики і метафізики неможлива. Тому що ми створюємо світ неіснуючий. Для багатьох людей цей світ буквально не існує. Ми живемо в якомусь своєму світі і породжуємо щось … Є таємниці, які нам невідомі. І завдання мистецтва – до цих таємниць хоча б наблизитися» – казав Юрій Чаришніков.

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б