Матеус Зойтер

Зойтер Матеус


Дата народження: 20.09.1678
Дата смерті: Березень 1757
Місто: Аугсбург
Жанри: Графіка

ПРО МИТЦЯ

Матеус Зойтер – один із найвідоміших граверів-картографів і видавців Німеччини, засновник аугсбургської картографічної школи, та видавництва “Seutter”
Народився 20 вересня в Аугсбурзі. Переїхавши до Нюрнберга, навчався як гравер під опікою видатного німецького картографа Йоганна Баптиста Гоманна.
На початку XVIII століття Зойтер покинув Гоманна, щоб заснувати власну незалежну картографічну видавничу фірму в Аугсбурзі. У своєму видавництві, він створив велику кількість карт, планів міст, генеалогічних схем та інших мотивів, також тут було створено близько 400 великоформатних і понад 60 малоформатних гравюр на міді. Асортимент його видавництва охоплював увесь картографічний спектр від карт світу та континентів до великомасштабних зображень окремого округу чи околиць міста.
У 1732 році німецький імператор Карл VI присвоїв Зойтеру титул «Імперського Географа». Мапи Зойтера і по сьогодні вважаються найкращими зразками «золотого століття» німецької картографії.
Вже у 1741 році разом зі своїм учнем гравером та видавцем Тобіасом Конрадом Лоттером, вони опублікували «Atlas novus sive tabulae geographicae totius orbis» — колекція планів міст.
Після смерті Зойтера у 1757 році його син Альбрехт Карл продовжив самостійно керувати компанією. Однак він пережив свого батька лише на 5 років, пізніше його дружина-вдова продала видавництво навпіл: зятю та учню Матеуса Зойтера – Тобіасу Конраду Лоттеру та видавцеві мистецтва Йоганну Міхаелю Пробсту, який також був його близьким родичем.

 

 

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б