Іван Крислач

Крислач Іван Михайлович


Дата народження: 12.10.1929
Дата смерті: 12.02.2017
Місто: Львів
Жанри: Графіка

ПРО МИТЦЯ

Іван Крислач – видатний український художник-графік, Заслужений художник України.
Народився Іван 12 жовтня у селі Станимир Львівської області.
Навчався в Українському поліграфічному інституті ім. Івана Федорова, за спеціальністю “Художнє оформлення книг і журналів”, який успішно закінчив 1953 року. Його вчителями з фаху стали народний художник України Олена Кульчицька, а також Василь Форостецький і Валентин Бунов. Окрім обдарованості та таланту, однією з головних рис Івана Крислача завжди була невтомність у праці. Освоював різноманітні графічні техніки, також працював художником-монументалістом і живописцем.
У львівське графічне мистецтво увійшов на початку 1950-х років.
Впродовж свого творчого шляху створив понад триста екслібрисів. Творчо почав працювати в час, коли відійшли від мистецтва відомі графіки О.Кульчицька, М.Бутович, П.Ковжун, С.Гебус-Баранецька, Л.Левицький. Книгою графік цікавиться цілком – від її верстки до заставок. Окрім лінориту, він майстерно працював в техніці офорту, деревориту, акватинти, літографії, акварелі та гуаші.
Екслібрис став домінантою його графічної творчості. Перші екслібриси художник виконував на грубому лінолеумі, а згодом перейшов на пластик, і тут домігся майстерності, тонкості та делікатності графічного штриха.
Більшість екслібрисів спрямовані на національну або історичну тематику. У кожному виділено шрифтовий сегмент, а решту композиції, що є домінантою, займає графічний малюнок. Автор вибудовує його на ритмічно поєднаних елементах, узгоджених чорно-білих плямах і лінійній ритміці. Часто в естампах можемо побачити основи, взяті з канонів українських ікон, орнаменти або мотиви українського бароко та здобутків народної творчості. Традиційні підходи обмежували творчі пошуки автора, тому він шукав власний стиль.
У доробку митця оформлення таких видань як казка «Абу-Касимові капці» (1977; відзнака Всеукраїнського конкурсу мистецтва книги), «Захар Беркут» (1986) І. Франка, повість «Тарас Бульба» М. Гоголя (2009); а також творів Т. Шевченка, Лесі Українки, В. Сте­фаника, та ін.
Працював художник до останніх днів. За місяць до смерті Івана Крислача видавництво «Апріорі» випустило казку Івана Франка «Абу-Касимові капці» з ілюстраціями художника.

 

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б