Данило Нарбут

Нарбут Данило Георгійович


Дата народження: 22.01.1916
Дата смерті: 02.03.1998
Місто: Київ, Черкаси
Жанри: Живопис

ПРО МИТЦЯ

Данило Нарбут – живописець, художник театру, Народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка.
Народився 22 січня 1916 року в родині видатного українського графіка Георгія Нарбута. Коли батько помер, Данилові було лише 4 роки. То ж наставниками Нарбута-молодшого стали графік Антон Середа та живописець Федір Кричевський.
З 14 років працював у декоративній майстерні Київського театру, де навчався у театральних художників. Від 1935 року працював у Київському театрі опери та балету. У 1936 році був репресований і на 2 роки ув’язнений на Біломорканалі.
Учасник Другої світової війни. 1939 року пішов добровольцем на Фінський фронт, де згодом потрапив в оточення і знаходився під окупацією.
У 1942-1944 працював в Українському окружному театрі в Коломиї, в якому оформлював вистави. Усі вистави стали знаковими для Коломийського театру. Зокрема, щодо оформлення “Казки старого млина”, з часом писав у своїй статті колишній диригент театру, як про феноменальний випадок, коли оформлення сцени викликало не менше оплесків, ніж сама вистава. Унікальна ситуація, коли глядачі, побачивши декорації, фактично зупиняють хід прем’єри, вимагаючи викликати на сцену художника-сценографа, аби побачити і подякувати особисто.
З 1961 року – головний художник Івано-Франківського музично-драматичного театру, а з 1965 – і Черкаського.
У 1996-1997 роках по багатьох областях України відбулись персональні виставки Данила Нарбута, на яких були представлені роботи із серій “На Черкаському базарі” та “Мої друзі, мої вчителі”.
В основі творчості Нарбута-молодшого домінують етнографічні мотиви та українські історичні сюжети. За серії портретів “Сподвижники Б.Хмельницького”, “Гетьмани України”, а також роботи “Страшний суд”, “Вибори кошового”, та “Покрова Богородиці”, автор отримав Шевченківську премію.
Данило Нарбут зберігав пам’ять про історію України, її героїв та традиції. То ж згодом, і сам став частиною цієї історії. У 1998 році був посмертно нагороджений пам’ятним знаком “За заслуги перед містом Черкаси”, а у лютому 2016 року у Черкасах, одна з вулиць отримала назву Нарбутівська, в честь знакових для України художників Георгія та Данила.

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б