Владислав Єрко

Єрко Владислав Едвардович


Дата народження: 01.07.1962
Місто: Київ
Жанри: Графіка

ПРО МИТЦЯ

Владислав Єрко – український художник-ілюстратор. З 1989 року входить до Національної спілки художників України.
Майбутній митець народився 1 липня 1962 року в Києві. Хлопчика виховувала мама, якій самій доводилося заробляти на сім’ю, тому Владислав вчився в інтернаті.
“Але перед інтернатом у мені було закладено пожиттєвий фундамент, якого мені вистачає і досі – це мої сім років, проведених у бабусі у селі Пірнів”, – зазначав художник.
“Там мене всі любили, я всіх любив, не було поганих або злих людей, навколо бігали кури, коти, всяка живність, воно все було шалено красивим і цікавим. Вражень щодня було стільки, що не впхати в голову”.
Усі книжки, що їх у дитинстві читав хлопчик, були з картинками, тому ілюстрація здавалася йому єдиним жанром образотворчого мистецтва. Потрясінням стало усвідомлення, що усі видатні картини, які, він вважав, існують тільки в його книжці, насправді розсіяні на величезних полотнах по музеях в усьому світі.
Після служби в армії Єрко вступив до Українського поліграфічного інституту ім. І.Федорова (зараз Українська академія друкарства). Але навчання майбутній митець не закінчив, через конфлікт з викладачами. Проте це не завадило Владиславу збудувати блискучу кар’єру та стати визнаним у своїй сфері.
Ще в інституті Владислав Єрко почав працювати з кіноплакатом, саме в цій царині він отримав перші міжнародні та всесоюзні премії. Потім було видавництво “Молодь”.
Художник каже, що завжди вибирав собі роботу, бо ніколи не міг робити того, що не хотів робити. Саме тому він відмовлявся малювати обкладинки. Натомість усі свої сили Єрко віддавав дитячій ілюстрації, за яку, за словами художника, і платили смішно, так іще і не хотіли брати.
У співпраці зі засновником видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” Іваном Малковичем Єрко створив серію ілюстрацій до твору “Снігова королева” Ганса Крістіана Андерсена. Над оформленням художник працював два роки. Сам автор зазначав, що працює дуже повільно – одна ілюстрація може зайняти в нього майже місяць. Згодом книга здобула Гран-прі на всеукраїнському конкурсі “Книжка року-2000”, а вже у 2005 році вийшла англійською двома виданнями і стала лідером продажів видавництва “Templar”. Пауло Коельо про Єркову «Снігову Королеву» стверджував, що вважає цю книгу найдивовижнішою серед усіх дитячих книг, котрі йому доводилося бачити.
Також ілюстрації авторства Владислава Єрка прикрашають обкладинки творів таких авторів, як Пауло Коельо та Джоан Роулінг. Про його оформлення “Гаррі Поттера” для українського видання Роулінг написала: “Чудова обкладинка. Вітаю. Продовжуйте в тому самому дусі!”.
У 2008 році, оформлений художником, переклад трагедії Шекспіра “Гамлет” отримав Гран-прі Львівського Форуму видавців.
А через десять років Владислав Єрко став членом Почесного списку IBBY (IBBY Honour List) за ілюстрування книги “Маленький принц”.

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б