Донька Яіра

Донька Яіра

Донька Яіра

РЕАЛІЗОВАНО

Вид: Живопис

Техніка: Папір, акварель (сепія)

Розмір: 66 * 32 cm

Розмір по рамі: 95 * 61 cm

Рік роботи: 1890-ті

Автор: Котарбінський Вільгельм

 

В основі твору В. Котарбінського біблійний сюжет, який розповідається у трьох Євангеліях (від Матвія, Марка і Луки). Зворушлива сепія зображає юну доньку очільника синагоги Яіра, яка була важкохворою. Дізнавшись, що в місті проповідує Ісус – батько благає його про сціленя, єдиної доньки. Яір навіть не встиг дочекатися жодної відповіді, як він отримує трагічну звістку – «Дочка твоя померла, навіщо клопочеш Учителя?» . Батько впав у розпач, однак Ісус промовляє до нього: «Не бійся, тільки віруй». Спаситель просить Яіра провести його до дівчинки. У домі вже розпочалось оплакування померлої. Саме його своєю вмілою рукою зобравив маестро Котарбінський. Зайшовши в дім Ісус промовляє до людей: “Чого метушитесь і плачете? Не померло дівча, спить воно!”. І пішов Спаситель до дівчинки, де лежала вона. І взяв її за руку, і промовив він до неї “Таліта кум” (“Дівчино, кажу тобі, встань”). Дівчина відкрила очі і почала ходити. Ісус суворо повелів, щоб батьки нікому не розповідали про те, що відбулося, і наказав їм нагодувати доньку.

У лівому нижньому куті роботи підпис “Е. А. П” – так автор підписував відібрані роботи, котрі дарував Олені Праховій. Сімейство визнаного мистецького критика Прахова – відіграло в житті автора дуже важливу роль. За тридцять років дружби їхній дім став для нього рідним.

Майстерність художника та його глибокоемоційні твори викликають у глядача вир емоцій та співпереживань до героїв. Робота передає відчуття полегшання від мук хвороби та відчаю, водночас даруючи проблиск надії на чудо.

 

 

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б