Т. Г. Шевченко

Т. Г. Шевченко

Т. Г. Шевченко

РЕАЛІЗОВАНО

Вид: Графіка

Техніка: Ксилографія

Розмір: 22 * 23 cm

Розмір по рамі: 61 * 72 cm

Рік роботи: 1921

Тираж: 828/3000

Автор: Михайло Жук

 

В часи початку радянського періоду української історії – відбувається багато змін. Нова влада починає втілювати політику більшовицької партії, над художниками зростає контроль. У ці часи Михайло Жук починає працю над серією тиражованих портретів партійних і державних діячів та представників української культури. Перші твори, виконі на дереві, майстер виконує у 1919 році, будучи одним з перших хто на теренах України, звернувся до цієї техніки.
У 1920 році, автор видає тираж у Чернігівській філії Всеукрвидату, у якому виходить друком портрет Тараса Шевченка. Виконано дереворит на основі однієї з найвідоміших світлин, зробленої у квітні 1859 року в ательє Андрія Деньєра. Відбиток зображає поета, художника і символа України у впізнаваному образі, котрий відомий нам ще з малечку. Увага митця зосереджена на психологічному стані поета, напруженість дум Кобзаря підкреслюється в’юнкими світлими плямами на одязі та багряним кольором на чистому тлі.
За останні сто непростих років української історії, недивлячись на масові знищення радянською владою всього, що володіє яскраво вираженим національним характером – портрет Тараса Шевченка у виконанні Михайла Жука вцілів, дійшовши до наших часів. Та сьогодні, невідомо, скільки робіт з тиражу залишилося в результаті систематичних утисків, знищення мистецтва та репресій щодо нашої нації.

 

 

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б