Володимир Одрехівський

Одрехівський Володимир Васильович


Дата народження: 14.05.1955
Місто: Львів
Жанри: Скульптура

ПРО МИТЦЯ

Заслужений діяч мистецтв та Народний художник України, лауреат премії ім. І. Труша, Володимир Одрехівський представляв свої твори на понад п’ятидесяти персональних виставках. Народився у Львові 14 травня 1955 року, в сім’ї знаного скульптора Василя Одрехівського та співачки Марії Байко.
Першим вагомим досвідом у ділянці монументальної скульптури став пам’ятник Іванові Франку під девізом “Каменярі” для м. Стрий, створений спільно з батьком. Саме від цього досвіду концептуальні питання пластики ставали для молодого митця пріоритетними.
У 1977 році закінчив Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (тепер Львівська Національна Академія Мистецтв). Професійні навички перейняв від відомих скульпторів і педагогів Е. Миська та Д. Крвавича. Згодом, почав викладати рисунок і скульптуру у стінах рідної Академії.
Теоретичні знання поглибив в аспірантурі Ленінградського вищого художньо-промислового училища ім. В. Мухіної (1980-1983). У 1985 році захистив кандидатську дисертацію в Санкт-Петербурзькому державному академічному інституті живопису, скульптури та архітектури ім. І. Рєпіна. У 1992 році стажувався у Паризькій академії мистецтв (Beaux-arts de Paris — L’école nationale supėrieure).
Член Національної спілки художників України із 1984 року. У 2016-2021 рр. – ректор Львівської національної академії мистецтв.
У динаміці професійного становлення Володимирові Одрехівському важливим було знайти власну стильову інтонацію ліпки як медитативного дотику до матеріалу, що перетворюватиме безформну масу на символічну структуру образу. Художник плекав у собі лірично зорієнтовану образність, яка привела його до якісно вищого статусу образотворчості – спершу в ділянці станкової, а потім і монументальної скульптури.

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б