Володимир Патик

Патик Володимир Йосипович


Дата народження: 09.10.1926
Дата смерті: 26.08.2016
Місто: Львів
Жанри: Живопис

ПРО МИТЦЯ

Володимир Йосипович Патик народився у селі Чорний Острів Жидачівського району Львівської області. Навчався в художньо-промисловій школі. У 1953 р. закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв). Вчителями з фаху були: Р .Сельський, М. Федюк, Й. Бокшай.
Володимир Патик – класик і творець історії мистецтва, Народний художник України, лауреат Шевченківської премії.
У радянські часи, Володимир Патик майже щорічно виконував монументальні замовлення художньо-виробничого комбінату, в якому було задіяно багато членів Спілки художників УРСР. Звертаючись до історичної тематики, у 1969 році створив стінні розписи у фойє кінотеатру ім. Б. Хмельницького у Львові — “Хмельницький під Львовом у 1648 році”. В оформленні фасадів і фойє громадських будівель, Патик проявив себе оптимістично налаштованим художником декоративно-новаторського спрямування — саме він виклав рельєфну мозаїку “Море та риби” для магазину “Океан” у 1978 році.
Художник визволився з “радянських пут” зі здобуттям Україною незалежності. Він багато в чому змінив свій життєвий уклад, беручи участь у державотворчих та педагогічних процесах. Так у 1992-1998 рр. митця запросили викладати до alma mater, де він починає викладати а з 1994 р. стає доцентом кафедри живопису Львівської академії мистецтв.
Відкриття кордонів дозволило художникові здійснити численні подорожі — вже не лише на запрошення Спілки художників, а й за власним вибором. У вересні 1993 відбулася перше поїздка Володимира Патика до Франції — це було відрядження до міста Маквіллері задля оформлення ектер’єру каплиці. Через рік, влітку 1995 р. побував в давно омріяному Парижі — відвідував музеї і малював.
Патик – легендарна і титанічна особистість, що формувала прогресивну художню і національну свідомість в умовах тоталітарного режиму. Його сприйняття світу кольорове і оптимістичне.
Митець повсякчас здійснював подорожі — він їздив на пленери з друзями та родиною. У всіх мандрах він малював — невтомно, впродовж всього дня. У більшості випадків художник фіксував на полотні не сучасну, а давню Батьківщину.
У 1998 році Володимир Патик отримав найвищу мистецьку нагороду України — Державну премію ім. Тараса Шевченка. Живописець об’їздив шляхами Т. Шевченка всю Україну — побував в Оренбурзі та Орську, споглядаючи місцеві пейзажі, роздумував, про життя Тараса…
Митець вдавався до контрасту червоного й зеленого, оранжево-жовтого і синьо-фіолетового, червоного й білого, до різноманітних технічних засобів — мозаїки, фрески, але найбільше — до олійного живопису, пастелі, різних графічних засобів. Краєвиди, котрі художник фіксував у численних творчих подорожах, натюрморти, портрети, абстрактні композиції, – все це позначене особливою пластикою, інтенсивним колоритом й експресивною манерою письма, що відображає його імпульсивну, невгамовну вдачу, сповнену невичерпного оптимізму, життєлюбства, захоплення красою природи та людини.
Володимир Патик здобув широке міжнародне визнання — окрім численних виставок у Канаді та Сполучених Штатах Америки, у 2011 р. відбулася персональна виставка художника в музей в Ганґжоу (Китай). Більшість робіт закупили та залишили у постійній експозиції.

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б