Ерно Айзіґ Ерб

Ерб Ерно Айзіґ


Дата народження: 1878
Дата смерті: 1943

Місто: Львів
Жанри: Живопис

ПРО МИТЦЯ

Ерно Айзіґ Ерб – львівський живописець єврейського походження, який народився на Знесінні. Його сміливо можна назвати «письменником» буденності або хроністом звичайного дня, простих, може, навіть пересічних людей.
Митець здобув освіту у цісарсько-королівській Державній промисловій школі, де навчався на відділі малярства. Його вчителями були художники віденської школи живопису Тадеуш Рибковський і Едвард Мірон Пітч, котрі прищепили своєму вихованцю ідеї академізму та історизму в мистецтві.
З 1899 року працював в театральних майстернях Відня, а пізніше повернувся до Львова. Тут він розробляв театральні костюми та декорації, окрім того займався розписом синагог.
На початку ХХ століття художник випрацьовував індивідуальну манеру письма. Автор використовував яскраві кольори та широкий мазок, котрі згодом стали характерною рисою його робіт. У 1919 році став власником творчої майстерні. Приблизно у той самий час почав вести активну виставкову діяльність в Україні та за її межами: Львів, Луцьк, Варшава, Познань, Люблін, Буффало (США). А в 1926 році відбулася персональна виставка художника.
Автор наслідував німецького митця Макса Лібермана, котрий вважав, що у мистецтві слід відтворювати досконалий світ. Талант Ерба як колориста проявився у вмінні гармонійно поєднати відтінки синього, блакитного та сірувато-оливкового зі сталевим, співставляти холодну і теплу гами. У його роботах видно, яке особливе місце займає колір, наскільки це важливий інструмент, котрим можна виразити все, включно з власною особистістю і темпераментом. У творчості Ерба прочитується невимовна любов до Львова та його мешканців, у своїх сюжетах він зображує архітектуру, базари, торговців та ремісників. У 1930-тих його живопис стає більш фактурним та експресивним. Навіть у період німецької окупації Ерно не покидав пензля. Роботи художника мали велику популярність і активно скуповувалась. Завдяки цьому спадщина Ерно Ерба збереглася, а сам художник трагічно загинув у Янівському концтаборі у 1943 році, як і тисячі інших жертв системи.
Твори Ерно Айзеґа Ерба зберігаються у Львівській національній галереї мистецтв, Національному музеї у Львові, Національному та Історичному музеї у Кракові, інших музеях Польщі та Ізраїлю, а також у приватних зібраннях по всьому світу.

 

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б