Любослав Гуцалюк

Гуцалюк Любослав Михайлович


Дата народження: 02.04.1923
Дата смерті: 16.12.2003
Місто: Львів, Париж, Нью-Йорк
Жанри: Живопис, графіка

ПРО МИТЦЯ

Любослав Гуцалюк – український майстер живопису та графіки. Митець народився 2 квітня 1923 року у Львові. Під час Другої світової війни отримав поранення, був ветераном дивізії “Галичина”.
Згодом, протягом 1946-1949 відвідував художні студії в майстерні Едварда Козака у Німеччині. Далі переїхав до США і почав навчатися у Вищій Художній Школі Купер Юніон, що в Нью-Йорку.
Після закінчення навчання відбулася перша персональна виставка художника. А вже у 1956 році виставку робіт Гуцалюка вперше презентовано у Парижі. Друга французька виставка увінчалася великим успіхом, адже майже усі роботи митця були викуплені ще до її початку власником галереї з Бергамо для проведення виставки в Італії. Протягом 10 років систематично відбувалися покази творів Любослава у Парижі, Нью-Йорку, Мілані і Торонто. У 1970 році обраний почесним членом Академії «Кампанелла» в Римі та нагороджений срібною медаллю за визначні досягнення в малярстві. Окрім того, митець вів активну соціальну діяльність. Гуцалюк був членом таких різних мистецьких угрупувань: Audubon Artists, La Société des Artistes Indépendants de Paris та Об’єднання Мистців Українців в Америці.
У 1999 році в Українському Інституті Америки відбулася остання велика індивідуальна виставка Любослава Гуцалюка, видано кольоровий каталог з численними репродукціями його робіт.
Художник помер у Нью-Йорку 16 грудня 2003 року. Похований на українському цвинтарі в Нью-Джерсі.
Основним об’єктом творчості Гуцалюка був урбаністичний пейзаж. Творив олією, аквареллю та гуашшю. Також працював як графік у співпраці з журналом сатири та гумору «Лис Микита». Оформив багато збірок творів поетів Нью-Йоркської групи та інших книжкових видань. Філософією творчості автора була прямота. Він уникав підтекстів, бажаючи звертати увагу глядача на красу простоти буденності. Саме тому палітра митця ясна та яскрава, а в сюжетах зазвичай відображені теплі пори року.
Творчий доробок Гуцалюка зберігається у колекціях України, Франції, Великобританії, Італії, Канади та США.

 

 

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б