Ігор Палій

Палій Ігор Орестович


Дата народження: 10.05.1963
Місто: Львів
Жанри: Живопис

ПРО МИТЦЯ

Ігор Палій – відомий український художник із світовим ім’я, учасник міжнародних виставок та фаворит державних і приватних колекцій.
Народився в Дрогобичі 10 травня 1963 року у мистецькій родині. Бабуся Ігоря – Іванна Нижник-Винників була особисто знайома з Пікассо. Пікассо дав змогу українській мисткині працювати в своїй Парижській майстерні. Дідусь – Юрій Кульчицький був знаковим художником спочатку України, а потім Франції.
Доля митця склалася не менш динамічно, ніж доля його родини. Здобувши фах архітектора у Львові, що був скований радянською цензурою, Ігор вирушає на Далекий Схід у пошуках можливості розвитку себе як вільного художника. Опинившись на Сахаліні, Палій поринає у світ китайської та японської філософії, які надалі прослідковуються практично у всіх його роботах.
У 90-х роках після падіння залізної завіси Ігор повертається в Україну. Тут починається кардинально новий етап його творчості. Після тривалого дослідження східної та західної філософії художник винаходить свою власну унікальну техніку і манеру живопису. Картини митця яскраві, динамічні, наповнені емоціями та глибоким сенсом. На перший погляд, може здатися, що картини написані в емоційному пориві, але Палій підходить до роботи дуже виважено і по праву вважається одним із найкомпетентніших і технічно точних художників сучасної України.
Малярство Ігоря Палія залишає відчуття легкої іронії та інтриги. В ньому переважають такі бажані для сучасного глядача, переповненого життєвими проблемами, позитивні інтонації. Легка барвиста мозаїка, переважно відкритих та насичених кольорів у його творах навіює імпресіоністичні асоціації. Палій формує власну мистецьку систему. Використовуючи свої спеціальні засоби, що запускають візуальне сприйняття, він здатний сформувати композицію абсолютно новим способом. Особиста стилістика художника допомагає виявити і позначити античні, біблійні сюжети та композиції ренесансу, які можна спостерігати з різних точок зору. Саме в цьому криється основна, неповторна привабливість його творів, їх зростаюча популярність в Україні та за її межами.

РОБОТИ МИТЦЯ

Slide Зацікавило
мистецтво?
info@homeofarts.com.ua +38 098 999 20 22 пн-нд 12:00 – 21:00 ТОВ «Львівський Дім Мистецтв»
вул. Cтрийська 202, б